Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Městys Dřevohostice má nejlepší obecní zpravodaj Olomouckého kraje

Městys Dřevohostice má nejlepší obecní zpravodaj Olomouckého krajeZpravodaj městyse Dřevohostice zvítězil v prvním ročníku soutěže o nejlepší obecní zpravodaj Olomouckého kraje Makovice 2012. Výstava zpravodajů a samotná soutěž byly součástí 2. ročníku Moravského kulturního salonu, který se konal 6. – 7. června 2012 v Regionálním centru Olomouc. Prezentovaly se zde také značka HANÁ regionální produkt, hanácké kroje a regiony střední Moravy, mezi nimi i mikroregion Moštěnka.

Po sečtení hlasů pětičlenné poroty byl jednoznačně jako nejlepší vyhlášen zpravodaj městyse Dřevohostice, cenu za nejlepší příspěvek si odnesla obec Hlubočky.

Soutěže určené vydavatelům obecních a městských zpravodajů v Olomouckém kraji se zúčastnilo 45 obcí, příspěvky jich zaslalo 22. Porota v kategorii Nejlepší zpravodaj Olomouckého kraje hodnotila obsah, zapojení občanů do zpravodaje, vzhled a grafickou úpravu. Ve všech kritériích Dřevohostický zpravodaj vykázal nejvyšší úroveň a právem zvítězil. Na druhém a třetím místě se umístily zpravodaje obcí Kojetín a Kralice na Hané. V kategorii Nejlepší příspěvek se porota zaměřila na hledisko obsahu a zde byl nejvýše ohodnocen příspěvek ze Zpravodaje obce Hlubočky „Princ Karel, dárce varhan kostelu v Hlubočkách“. Další oceněné příspěvky byly z Malínských novin a Týneckých listů.

Dřevohostice, sídlo mikroregionu Moštěnka, jsou obcí o více než 1 500 obyvatelích a Dřevohostický zpravodaj vydávají již 33 let. „Naši občané si na vydávání Dřevohostického zpravodaje zvykli a očekávají každé jeho další číslo. Najdou v něm nejnovější informace, co se u nás v městečku událo a spoustu dalších zajímavostí. Za to patří poděkování redakční radě zpravodaje, všem našim přispěvatelům a také tiskárně Elán, která zodpovídá za grafickou úpravu“, dodal starosta městyse Stanislav Skýpala.

Cílem soutěže bylo ukázat veřejnosti, že obce a města vydávají zpravodaje, které plní nejen úlohu informativní a společenskou, ale také dávají prostor občanům, aby vyjádřili své názory a mohli uplatnit i svou tvorbu. Navíc se zde tvůrci zpravodajů mohli setkat, vyměnit si zkušenosti a nechat se inspirovat.