Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Soutěž prezentací o regionu zná svého vítěze

Soutěž prezentací o regionu zná svého vítězeVe středu 30. května se v Kostelci u Holešova konala soutěž prezentačních dovedností „Jak vidíme možnosti rozvoje našeho regionu?“, která byla určena žákům 2. stupně základních škola z regionu MAS – Partnerství Moštěnka. Vítěznou se stala prezentace žáků ZŠ Dřevohostice „Sladká smrt“, která porotu v konkurenci dalších čtyř prezentací zaujala nejvíce a to především svou nápaditostí a možností představený projekt ve spolupráci s obcí Dřevohostice skutečně realizovat.

Soutěže se zúčastnilo celkem 5 týmů z dvou základních škol v regionu – ze Základní školy Dřevohostice a Základní školy v Kostelci u Holešova. Porota ve složení: Radoslav Pospíšilík – předseda Mikroregionu Holešovsko, Stanislav Skýpala – předseda DSO mikroregionu Moštěnka a Markéta Kropáčková – místopředsedkyně MAS – Partnerství Moštěnka hodnotila u předvedených prezentací především zvolené téma, verbální a nonverbální projev, vizuální zpracování prezentace a týmovou spolupráci. Po technické stránce ohodnotil práce Ing. Libor Zámecký z Gymnázia J. Blahoslava a Střední pedagogické školy v Přerově.

Všechny prezentace dodržely podmínky soutěže. Byly pečlivě připraveny a někdy více jindy méně jistě odprezentovány za mohutného povzbuzování publika. Porota, která vzhledem k vyrovnanosti předvedených prezentací neměla jednoduchou úlohu, nakonec rozhodla takto:

1. místo – Sladká smrt – Pavlína Albertová, Adam Bařina, David Mikeška (ZŠ Dřevohostice)

2. místo – Spojme naše vesnice, budou nás znát i vesmírné družice! – Pavlína Vaculová, Monika Mikulášková (ZŠ v Kostelci u Holešova)

3. místo – Po zelené stezce – Diana Slatinková, Tereza Bortníková, Jitka Křížová (ZŠ Dřevohostice)

4. – 5. místo  - Hoďme tělem – Tomáš Zbíral, Filip Krajcar, Robin Bršťák (ZŠ Dřevohostice) a Třídeňák – Vendula Hanáková, Adéla Janáková, Ivana Školoudová (ZŠ Dřevohostice)

U prezentace na 1. místě porota vyzdvihla především nový nápad, vizi do budoucna a možnost představený projekt skutečně realizovat, tým na druhém místě zaujal nejlepšími prezentačními dovednostmi a prezentace na třetím místě na dobré úrovni shrnula nabídku služeb v daném regionu.  Vítězové si odnesli hodnotné věcné ceny – externí disky a flash disky.

Vítězným týmům blahopřejeme a všem ostatním děkujeme za účast!

Soutěžní prezentace najdete na: http://www.mas-mostenka.cz/index.php?menu=4&article=812