Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Archiv > Mikroregionální slavnosti > V. Setkání obcí mikroregionu Moštěnka

V. Setkání obcí mikroregionu Moštěnka

V letošním roce (2008) se konal již V. ročník slavností Mikroregionu Moštěnka. Tyto slavnosti byli rozděleny do dvou etap:

21. 6. 2008 se od 14 hodin uskutečnil na fotbalovém hřišti v Horní Moštěnici V. ročník setkání obcí mikroregionu Moštěnka.
Slavnosti zahájil a všechny účastníky soutěží včetně hostů přivítal starosta obce a zároveň předseda MR Moštěnka p. Zdeněk Vrána.
Soutěžící a hosty také přivítal Ing. Jiří Bakalík, tajemník magistrátu města Přerova, který je patronem všeho dění celého mikroregionu.

Z 22 obcí mikroregionu se soutěžního klání zúčastnilo 15 obcí (Líšná, Dřevohostice, Křtomil, Čechy, Beňov, Turovice, Dobrčice, Bezuchov, Bochoř, Přestavlky, Domaželice, Vlkoš, Stará Ves, Horní Moštěnice a Říkovice). Z 12 soutežních disciplín se na prvních pozicích umístili tyto obce:

  • 1. místo - obec Čechy
  • 2. místo - obec Stará Ves
  • 3. místo - obec Domaželice

Poděkování patří všem soutěžícím, ale také organizátorům celého odpoledního zábavného dne.

26. a 27. července 2008 se uskutečnila druhá půlka Slavností MR Moštěnka, tentokrát v obci Domaželice, kde byly spojeny s domaželskými hody, při kterých se setkali sportovci, myslivci, hasiči a široká veřejnost.