Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Archiv > Cesty zástupců MR > Cesta zástupců MR Moštěnka do MAS Malohont

Cesta zástupců MR Moštěnka do MAS Malohont

Návštěva partnerského regionu MAS Malohont v Bánskobystrickém kraji

Zástupci MR Holešovska a MR Moštěnka, kteří společně tvoří MAS – Partnerství Moštěnka, navštívili 24. a 25. června 2009 slovenské partnery MAS Malohont z Bánskobystrického kraje.  Tato akce byla financována ze společného projektu: „Moravské regiony rozvíjejí partnerství“, který byl podpořen z Programu rozvoje venkova Ministerstva pro místní rozvoj 2009.

Po příjezdu jsme byli uvítáni zástupci a manažerkami v sídle MAS Malohont, a tam nás také čekal oběd a malé překvapení od místních podnikatelů. Po představení jednotlivých partnerů jsme se odebrali prohlédnout si zrekonstruovaný vodní mlýn v obci Velké Teriakovce. Mlýn byl zrekonstruovaný z EHP a Norského finančního mechanismu a bude v následujících letech sloužit jako muzeum místních řemesel.

Po prohlídce mlýna jsme se přesunuli do obce Klenovec, kde pro nás připravili krásný večer s místním folklorem. Hráli nám Heligonkáři z Klenovce a soubor místních dětí. Současně jsme také konzultovali návrhy jednotlivých partnerů na společný projekt Spolupráce.

Na druhý den jsme se přesunuli do pohádkové vesnice Drienčany, bydliště spisovatele Pavla E. Dobšinského. Prohlédli jsme si vesnici a sluneční orloj, který je umístěný nad vesnicí. Poté jsme si jeli na zemědělskou farmu pochutnat na domácím sýru. Společné 2 dny jsme završili obědem v dřevěné Kolibě.

Již dnes se všichni těšíme, až v podzimních měsících uvítáme zástupce MAS Malohont u nás na území MAS – Partnerství Moštěnka.