Základní informace o projektu:
název: Systémová podpora rozvoje meziobecní spolupráce v ČR v rámci území správních obvodů obcí s rozšířenou působností
reg.číslo: CZ.1.04/4.1.00/B8.00001
finanční zdroj: pilotní Projekt je hrazený plně ze zdrojů OP LZZ
doba trvání: 1. května 2013 - 30. června 2015
nositel projektu: Svaz měst a obcí ČR
smluvní partner v ORP Přerov: DSO mikroregionu Moštěnka
PROČ?
Svaz měst a obcí ČR zahájil realizaci projektu, jehož cílem je vytvořit podmínky pro dlouhodobý rozvoj meziobecní spolupráce v ČR. Zahraniční zkušenosti jednoznačně prokazují, že spojení sil umožní zkvalitnit a zefektivnit veřejné služby, a tím získat pro obce a města další finanční prostředky pro jejich rozvoj. To je také záměrem Svazu. Z dlouhodobého hlediska chceme docílit podpory státu pro meziobecní spolupráci. Stát by měl výrazně finančně podporovat obce, které budou spolupracovat v území na zajištění svých zákonných kompetencí.
Projekt umožní vytvořit pro podporu spolupráce obcí odborné a administrativní zázemí ve všech územích správních obvodů obcí s rozšířenou působností. Malé týmy pracovníků, za výrazné podpory motivujících starostů z daného území a metodické podpory ze strany Svazu, umožní vytvořit ucelené materiály za jednotlivá území. Ty se stanou podkladem pro diskusi zástupců obcí, jak řešit dostupnost základních škol nebo sociálních služeb v území, jaké jsou možnosti řešení dopravní obslužnosti, jak společně zadávat výběrová řízení, jak výhodně řešit odpadové hospodářství, jak společně nakupovat energie či jiné služby apod. Bude jen na Vás, zástupcích obcí, pro jaké z navrhovaných řešení se rozhodnete – nebude to stát, který obcím diktuje shora, jak co má být, ale Vy sami.
JAK?
Prostřednictvím Projektu:
Více zde: http://www.obcesobe.cz
Akční plán rozvoje území SO ORP Přerov 2016-2017 - vymezená část DSO mikroregionu Moštěnka
TENTO PROJEKT JE FINANCOVÁN Z PROSTŘEDKŮ ESF PROSTŘEDNICTVÍM OPERAČNÍHO PROGRAMU LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST A STÁTNÍHO ROZPOČTU ČR.
Dobrovolný svazek obcí mikroregionu Moštěnka je partnerem v projektu „Podnikatelský miniinkubátor“, reg. č. CZ.1.04/3.4.04/88.00372, jehož hlavním cílem je pomoci při vytváření podmínek pro slaďování rodinného a profesního života žen ve Zlínském a Olomouckém kraji, které mají zájem zahájit podnikatelskou činnost.
Cílovou skupinu bude tvořit celkem 48 osob, které mají zájem zahájit vlastní podnikatelskou činnost. V každém kraji bude cílová skupina rozdělena do dvou skupin po 12 osobách, které projdou jednotlivými aktivitami projektu. Aktivity budou zaměřeny na zvýšení odborných znalostí z oblasti účetnictví, práva a marketingu potřebných do začátků podnikání, dále na vypracování vlastního podnikatelského záměru a jeho obhajobu před odbornou komisí. Vždy 4 nejlépe hodnocené podnikatelské záměry v každé skupině a každém kraji budou mít šanci být realizovány v praxi, kdy účastnice projektu budou moci začít podnikání s 6-ti měsíční podporou ve formě kanceláře, vybavení a kancelářského servisu včetně hlídání dětí v dětském koutku zdarma. Součástí projektu je podpora účastnic ve formě individuálního odborného poradenství a poradenská činnost mentora po celou dobu účasti v projektu a v začátcích podnikání.
Doba realizace projektu: 1. listopad 2012 až 31. říjen 2014
Částka: 6 592 258,55 Kč
Realizátor projektu: Počítačová služba s.r.o.
Partneři projektu:
Web projektu Podnikatelský miniinkubátor se otevře po prokliknutí loga:
Tisková zpráva: V Olomouci se zrodil nový podnikatelský miniinkubátor
Podnikatelský miniinkubátor - závěr projektu
Více zde: Podnikatelský_miniinkubátor_závěr
TENTO PROJEKT JE FINANCOVÁN Z PROSTŘEDKŮ ESF PROSTŘEDNICTVÍM OPERAČNÍHO PROGRAMU LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST A STÁTNÍHO ROZPOČTU ČR.
Dobrovolný svazek obcí mikroregionu Moštěnka je partnerem v projektu „Firemní gender v Olomouckém kraji v praxi“ “ reg. č. CZ.1.04/3.4.04/88.00081, jehož hlavním cílem je podpora a motivace zaměstnavatelů v Olomouckém kraji v uplatňování rovných příležitostí mužů a žen včetně slaďování pracovního a rodinného života. Součástí projektu jsou firemní genderové audity realizované v deseti firmách olomouckého a přerovského okresu stejně jako vzdělávací semináře a workshopy určené vrcholnému managementu firem. Očekávaným výstupem projektu bude nejen zvýšení motivace i angažovanosti zaměstnanců, ale také vytvoření podpory firem v prosazování vyšší produktivity, a tím i následné konkurenceschopnosti. Jedná se v podstatě o dvě základní rovnice: „investice do zaměstnanců = investice do úspěchu firmy“ a „výkon = produktivita = ziskovost = konkurenceschopnost“.
Doba realizace projektu: 1. listopad 2012 až 31. říjen 2014
Částka: 3 287 586,20 Kč
Realizátor projektu: Počítačová služba s.r.o.
Partneři projektu:
http://www.poc-sluzba.cz/rubriky/projekty/aktualni/firemni-gender/
Firemní gender v Olomouckém kraji v praxi - II. etapa
Olomoucká firma Počítačová služba v úterý 14. ledna odstartovala druhou etapu projektu „Firemní gender v Olomouckém kraji v praxi“. Projekt se snaží pomáhat zaměstnancům sladit rodinný a pracovní život ve firmách v regionu.
Více zde: Firemni_gender_OK_II_etapa
Firemni gender v Olomouckém kraji v praxi - závěr projektu
Více zde: Firemni_gender_zaver