TENTO PROJEKT JE FINANCOVÁN Z PROSTŘEDKŮ ESF PROSTŘEDNICTVÍM OPERAČNÍHO PROGRAMU LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST A STÁTNÍHO ROZPOČTU ČR.
Dobrovolný svazek obcí mikroregionu Moštěnka je partnerem v projektu „Podnikatelský miniinkubátor“, reg. č. CZ.1.04/3.4.04/88.00372, jehož hlavním cílem je pomoci při vytváření podmínek pro slaďování rodinného a profesního života žen ve Zlínském a Olomouckém kraji, které mají zájem zahájit podnikatelskou činnost.
Cílovou skupinu bude tvořit celkem 48 osob, které mají zájem zahájit vlastní podnikatelskou činnost. V každém kraji bude cílová skupina rozdělena do dvou skupin po 12 osobách, které projdou jednotlivými aktivitami projektu. Aktivity budou zaměřeny na zvýšení odborných znalostí z oblasti účetnictví, práva a marketingu potřebných do začátků podnikání, dále na vypracování vlastního podnikatelského záměru a jeho obhajobu před odbornou komisí. Vždy 4 nejlépe hodnocené podnikatelské záměry v každé skupině a každém kraji budou mít šanci být realizovány v praxi, kdy účastnice projektu budou moci začít podnikání s 6-ti měsíční podporou ve formě kanceláře, vybavení a kancelářského servisu včetně hlídání dětí v dětském koutku zdarma. Součástí projektu je podpora účastnic ve formě individuálního odborného poradenství a poradenská činnost mentora po celou dobu účasti v projektu a v začátcích podnikání.
Doba realizace projektu: 1. listopad 2012 až 31. říjen 2014
Částka: 6 592 258,55 Kč
Realizátor projektu: Počítačová služba s.r.o.
Partneři projektu:
Web projektu Podnikatelský miniinkubátor se otevře po prokliknutí loga:
Tisková zpráva: V Olomouci se zrodil nový podnikatelský miniinkubátor
Podnikatelský miniinkubátor - závěr projektu
Více zde: Podnikatelský_miniinkubátor_závěr
TENTO PROJEKT JE FINANCOVÁN Z PROSTŘEDKŮ ESF PROSTŘEDNICTVÍM OPERAČNÍHO PROGRAMU LIDSKÉ ZDROJE A ZAMĚSTNANOST A STÁTNÍHO ROZPOČTU ČR.
Dobrovolný svazek obcí mikroregionu Moštěnka je partnerem v projektu „Firemní gender v Olomouckém kraji v praxi“ “ reg. č. CZ.1.04/3.4.04/88.00081, jehož hlavním cílem je podpora a motivace zaměstnavatelů v Olomouckém kraji v uplatňování rovných příležitostí mužů a žen včetně slaďování pracovního a rodinného života. Součástí projektu jsou firemní genderové audity realizované v deseti firmách olomouckého a přerovského okresu stejně jako vzdělávací semináře a workshopy určené vrcholnému managementu firem. Očekávaným výstupem projektu bude nejen zvýšení motivace i angažovanosti zaměstnanců, ale také vytvoření podpory firem v prosazování vyšší produktivity, a tím i následné konkurenceschopnosti. Jedná se v podstatě o dvě základní rovnice: „investice do zaměstnanců = investice do úspěchu firmy“ a „výkon = produktivita = ziskovost = konkurenceschopnost“.
Doba realizace projektu: 1. listopad 2012 až 31. říjen 2014
Částka: 3 287 586,20 Kč
Realizátor projektu: Počítačová služba s.r.o.
Partneři projektu:
http://www.poc-sluzba.cz/rubriky/projekty/aktualni/firemni-gender/
Firemní gender v Olomouckém kraji v praxi - II. etapa
Olomoucká firma Počítačová služba v úterý 14. ledna odstartovala druhou etapu projektu „Firemní gender v Olomouckém kraji v praxi“. Projekt se snaží pomáhat zaměstnancům sladit rodinný a pracovní život ve firmách v regionu.
Více zde: Firemni_gender_OK_II_etapa
Firemni gender v Olomouckém kraji v praxi - závěr projektu
Více zde: Firemni_gender_zaver
OPŽP 2011
Dotační program: Operační programu Životní prostředí (OPŽP), prioritní osa 1 Zlepšování vodohospodářské infrastruktury a snižování rizika povodní
Dotace: 6 385 601 Kč
Obsah projektu:
Cílem projektu je správně posoudit povodňové nebezpečí a ochránit tak zdraví a majetek občanů jednotlivých obcí. Zpracovaný povodňový informační systém je zpřístupněn na webových stránkách jednotlivých obcí, v obcích je nainstalován i nový digitální bezdrátový rozhlas pro výstražný a varovný systém v případě rizika povodní. Do projektu je zapojeno 7 obcí z mikroregionu: Beňov, Dobrčice, Dřevohostice, Lipová, Podolí, Radkova Lhota a Turovice.
OPŽP 2011
Dotační program: Operační program Životní prostření, prioritní osa 1 Zlepšování vodohospodářské infrastruktury a snižování rizika povodní
Dotace: 2 350 080 Kč
Cíl projektu:
Projekt je zaměřen na navržení přírodě blízkých protipovodňových opatření, jako jsou úpravy koryt a niv, zvýšení retenčních schopností krajiny, obnova přirozeného režimu krajiny apod. Pro jednotlivé obce mikroregionu se stanoví priority z hlediska jejich realizovatelnosti a vypracují se územně technické podklady pro vybraná opatření s vazbou na osu 1 a 6 OPŽP.
PORV 2012 MMR ČR. Podpora odborného vzdělávání zastupitelů obcí, podpora tvořivosti mládeže a jejího vztahu k rodné obci a regionu
Podpora obnovy a rozvoje venkova 2012 Ministerstva pro místní rozvoj ČR
Cílem projektu je podpora odborného vzdělávání zástupců obcí, výměna zkušeností při přípravě projektů a podpora mládeže - vytváření povědomí o práci ve veřejné správě u mládeže školního věku a jejího vztahu k rodné obci a regionu.
V rámci projektu se uskuteční čtyři vzdělávací semináře pro zastupitele obcí, jejichž tématy budou: Zákon o veřejných zakázkách, Právní minimum pro veřejnou správu, Stavební zákon a Veřejná prostranství a zeleň, dále budou uspořádány soutěže pro mládež se zaměřením na fotografii a prezentační dovednosti, proběhne návštěva zástupců mikoregionu Slušovicko a bude vytištěn propagační leták DSO mikroregionu Moštěnka.
POV OK. Do obcí mikroreregionu pořízeno 13 ks kontejnerů na biologický odpad a nakoupena mechanizace pro veřejná prostranství.
V letošním roce bylo na základě přidělené dotace z Programu obnovy venkova Olomouckého kraje pořízeno do obcí mikroregionu Moštěnka 13 ks kontejnerů na biologický odpad. V rámci regionu se separovaný „zelený“ odpad sváží do kompostárny v Horní Moštěnici, kde se zpracovává a zpětně pak využívá při údržbě a revitalizaci veřejných prostranství. Jednou z dalších aktivit projektu byl i nákup mechanizace pro veřejná prostranství.
Olomoucký kraj přispěl na tento projekt finanční částkou ve výši 300 000 Kč.