Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Projekty s polským partnerem Gminou Rudniki > Zdravě, radostně, vesele

Projekt „Zdravě, radostně, rodinně”  je spolufinancovaný z prostředků Evropského Fondu Regionálního Rozvoje a z prostředků státního rozpočtu.

PŘEKRAČUJEME HRANICE

"Zdravě, radostně, rodinně"

Ve dnech 25. – 26. 5. 2013 jsme opět navštívili Gminu Rudniki. Tentokrát v rámci  projektu „Zdravě, radostně, rodinně.“

Projekt "Zdravě, radostně, rodinně" je adresován široké cílové skupině, od nejmladších po nejstarší osoby. Je to popularizace zdravého životního stylu, aktivního odpočinku a zdravé výživy. Využívá vznikající nové trendy, tj. Nordic Walking a cvičení na čerstvém vzduchu.

Během první aktivity s názvem "Více vím, zdravěji jím", byly osoby podrobeny zkoušce rozlišení tradičních (přírodních) potravin od potravin běžně dostupných v obchodech a supermarketech. Byla podána informace o používaných konzervačních prostředcích, látkách zvýrazňujících chuť a aroma v potravinách.

V aktivitě s názvem "Zdravá zelenina" účastníci použili předem připravené ingredience k přípravě ovocného  salátu. Tvůrci nejchutnějšího salátu byli odměněni. Soutěž motivuje k zakládání vlastních zeleninových a ovocných  zahrad, používání v jídelníčku většího množství vitamínů. Je to možnost výměny zkušeností v oblasti účinného, přírodního způsobu ochrany zeleniny proti škůdcům.

Rovněž jsme absolvovali s použití nordic walkingových holí několikakilometrovou Stezku zdraví. Následně proběhlo ukázkové volejbalové utkání Polsko-Česko.

Projekt "Zdravě, radostně, rodinně" přispívá k integraci obyvatel Gminy Rudniki a Mikroregionu Moštěnka. Je příležitostí k výměně zkušeností a postřehů na téma sportu, zdraví a výživy, výměny informací o dobré praxi v každé ze zemí, způsobů pobízení obyvatelstva k aktivnímu trávení volného času. Poznání rodinného života obyvatel, kultury, turistických atrakcí. Je to šance k posílení aktivity a kreativity v realizaci budoucích polsko-českých akcí. Motivuje ke sportovnímu soutěžení v duchu fair play, překonávání jazykových bariér, častějších návštěv Rudnik a Moštěnky. Je to možnost podpory spolupráce a seznámení s dosavadními výsledky posledních šesti let.

mikroregion moštěnka