Drobečková navigace

Úvodní stránka > Obce mikroregionu > Vlkoš

Vlkoš

www.obecvlkos.cz

Obec Vlkoš se rozkládá asi 8 km jihozápadně od Přerova. Má 730 obyvatel, jeho katastrální území má rozlohu 895 ha. Obec spravuje devítičlenné zastupitelstvo.

Nejstarší písemná zpráva o obci Vlkoš pochází z roku 1294, kdy bratři Hartleb a Vítek z Dubňan darovali její polovinu velehradskému klášteru.

Na území obce se nachází několik památek. K nejvýznamnějším z nich patří technická památka vlkošský mlýn z roku 1726 a zbytky tvrze. Evropsky významná lokalita Vlkoš-statek je místem výskytu netopýra brvitého.

V současnosti se v obci nachází  základní škola nižšího stupně a pro předškoláky mateřská škola. Pro využití volného času je v obci k dispozici sportovní hřiště, stadion a sportoviště. Je zde také knihovna s přístupem na internet. K největším investičním akcím v obci  v posledních letech patří vybudování cyklostezky Vlkoš - Věžky, revitalizace Mlýnského náhonu, rekonstrukce místních komunikací, zastávky BUS, nové chodníky a veřejné osvětlení, rekonstrukce ZŠ a MŠ, vybudování dětského hřiště.

Obec má také velmi rozvinutou spolkovou činnost. Najdeme zde Klub seniorů, Místní skupinu ČČK, T.J. Sokol Vlkoš, FK Vlkoš, Hokejový klub Vlkoš, Kynologický klub a Sbor dobrovolných hasičů. Mezi nejvýznamnější akce patří Turnaj ve stolním tenise, Pálení čarodějnic, Pohádková cesta pro děti, Neckyáda a Vlkošská baňka - slivkošt.

mikroregion moštěnka