Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Projekty s polským partnerem Gminou Rudniki > Zastav čas

Zastav čas

Projekt „Zastav čas je spolufinancovaný z prostředků Evropského Fondu Regionálního Rozvoje a z prostředků státního rozpočtu.

PŘEKRAČUJEME HRANICE

"Zastav čas"

V měsíci dubnu GOKSiR v Rudnikach zahájil realizaci projektu „Zastav čas”.

Cílem předsevzetí je zvěčnění na fotografiích přírodních zajímavostí a výsledků práce mnoha generací v oblasti kultury a historie obce Rudniki a Mikroregionu Moštěnka – partnerské obce v ČR, propagace obou regionů, integrace obyvatel a výuka fotografování.

Projekt začal dílnami ve dnech 15.-17. dubna 2011, které zahrnovaly výuku fotografování v místnostech a v terénu. Přednášky vedl známý umělecký fotograf z Olesna Mirosław  Dedyk. Dílen se zúčastnilo 40 osob / 20 z partnerského Mikroregionu Moštěnka a 20 z obce Rudniki /. Účastníci se seznámili s fotoaparatem, funkcí objektivu, poznali zásady komponování snímků, naučili se vidět světlo a vykreslovat světlem fotografické obrazy. Během výuky v terénu objevili mnoho kouzelných zákoutí naší obce. Výsledky dílen były prezentovány na první jarní výstavě v měsíci květnu před budovou GOKSiR v Rudnikach.

Po skončení dílen po dobu několika měsíců účastníci v praxi využívali získlané znalosti a zvěčňovali na fotografiích zanikající architekturu, floru, faunu a místa zvlášť blízká obyvatelům obou regionů. Vyvrcholením realizace projektu bude vydání sbírky fotografií propagující krajinné zajímavosti zpřátelených regionů, pohledů, kalendářů. Kromě toho na obou stranáh hranice budou organizovány další fotografické výstavy: v červenci a říjnu v Rudnikach, v září v Mikroregionu Moštěnka. Autoři nejlepších fotografií získají ceny během zahájení podzimní výstavy v Kulturním Domě v Rudnikach.

Projekt bude ukončen v listopadu tohoto roku.

zatrzymaj_czas.doc

Pozvánka na výstavu fotografií, zámek Dřevohostice, 1. 10 - 31. 10. 2011

Výstava_Zastav_čas_2011.pdf

 

 
 
 
Fotografie z dílen
15. - 17. dubna 2011
mikroregion moštěnka