Drobečková navigace

Úvod > Obce mikroregionu > Turovice

Turovice

www.turovice.cz

Turovice jsou malou zemědělskou obcí rozkládající se asi 11 km jihovýchodně od Přerova. Leží v řepařské oblasti 1 km západně od Dřevohostic.

Rozkládají se na území 363 ha v průměrné nadmořské výšce 238 m. V katastru obce protéká potok Moštěnka, nachází se zde i Přírodní památka Kamenice. V současnosti májí Turovice 213 obyvatel.

Historie obce Turovice sahá hluboko do středověku. Turovice jako ves jsou doloženy již roku 1131, kdy náležely jedním lánem arcijáhenskému kostelu na kopci v Přerově.

V obci se nachází kaple sv. Starosty, zvonice a kříže. Dále je v obci sportovní hřiště a Penzion Slunce s 52 chráněnými byty.

V obci působí Sbor dobrovolných hasičů, Český svaz chovatelů holubů a Sportovní klub. Tyto spolky se společně s obcí podílejí na pořádání každoročních společenských a sportovních akcí. Mezi nejvýznamnější patří Obecní dny, které vždy probíhají na přelomu července a srpna. Další společenské akce jsou Setkání seniorů, Vodění medvěda, Dětský den, Fotbalový turnaj, Vánoční koncert u kaple a Silvestrovská vycházka do Kamenice.

mikroregion moštěnka